Niania zaopiekuje się Waszym dzieckiem w Walentynki, a Wy udacie się na romantyczną randkę tylko we dwoje!

Przez jednych uznawane za nikomu niepotrzebne, wymyślone na potrzeby marketingu święto, a przez innych doskonała okazja do wyrażenia swoich uczuć i pokazania najbliższym, jak bardzo nam na nich zależy. Walentynki to według nas doskonała okazja, by powiedzieć Kocham Cię każdemu, na kim nam zależy. W ciągu dnia warto sprawić drobne niespodzianki swojej rodzinie, przyjaciołom, ale wieczór powinien być zarezerwowany tylko dla Was!

Walentynki – europejska tradycja w nowoczesnym wydaniu

Na początek ciekawostka, o której być może nie słyszeliście. Walentynki nie wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych, chociaż współczesny obraz Dnia Zakochanych faktycznie może kojarzyć się właśnie z tym krajem. Walentynki obchodzono w Europie już w średniowieczu, na początku na zachodzie i południu, z czasem także w północnych i wschodnich krajach naszego kontynentu.

W tym dniu, którego patronem w kościele katolickim został święty Walenty, wysyłano listy miłosne, które od imienia patrona nazwano właśnie walentynkami. Co ciekawe, już w starożytnym Rzymie istniało święto miłości. Podczas Lupekariów (14 i 15 lutego) do urny kobiety wrzucały swoje imię zapisane na ostrakach, czyli skorupach rozbitych naczyń glinianych, czasami na kawałkach papirusu. Mężczyźni losowali imię swojej ukochanej wybranki właśnie z tych urn.

Chociaż Walentynki a Lupekaria to inne święta, można przypuszczać, że tradycja chrześcijańska wypierająca kulturę starożytnego Rzymu, przejęła ten zwyczaj i zaadaptowała je na swój własny użytek. Natomiast Brytyjczyk sir Walter Scott rozsławił Święto Zakochanych i tym samym sprawił, że Walentynki kojarzone są przede wszystkim z krajami anglosaskimi.

Walentynki – jedna z wielu okazji do okazywania sobie miłości

Dlaczego po krótce wspomnieliśmy o historii Walentynek? Wielu z nas hasła marketingowe i docierająca do nas zewsząd popkultura zaczęły męczyć i sprawiać, że szukamy ucieczki, by nie uczestniczyć w Walentynkach i innych podobnych świętach. Warto jednak, chowając się przed reklamami i wystawami sklepowymi, zachować to, co w tym dniu jest najpiękniejsze.

Chociażby tradycyjne walentynki – czyli liściki miłosne. Czy karteczka z miłym wyznaniem zostawiona pod wycieraczką samochodu żony nie będzie miłą niespodzianką? Czy narysowane szminką na kartce serduszko włożone do kieszenie płaszcza męża nie sprawi, że dzień będzie cudowny?

Romantyczny wieczór Walentynkowy – niania zaopiekuje się Waszym dzieckiem, gdy Wy będziecie na randce

Poza miłymi, nawet najdrobniejszymi gestami w ciągu dnia, jakimi obdarujecie nie tylko siebie nawzajem, ale także innych bliskich, których kochacie, zaplanujcie wyjątkowy wieczór tylko we dwoje. Młodym rodzicom często brakuje czasu, by celebrować swoją miłość, by to nie cała rodzina była najważniejsza, a tylko oni.

Warto, chociaż kilka razy w roku, zaplanować wieczór wyjątkowy. Kino i kolacja, teatr i długi spacer, a może kilka godzin w salonie SPA? Sposobów na spędzenie Walentynek jest mnóstwo – zaplanujcie je i spędźcie po swojemu!

A na czas, kiedy będzie cieszyć się sobą, zapewnijcie swojemu dziecku najlepszą opiekę. Doświadczona niania zorganizuje zabawy, a gdy nadejdzie czas, ułoży Waszą pociechę do snu. Profesjonalna niania zapewnią doskonałą atmosferę, bezpieczeństwo i najwyższe standardy opieki nad dzieckiem w Walentynki. A gdy szczęśliwi i zrelaksowani wrócicie do domu, Wasze dziecko będzie już smacznie spać.

Do skorzystania z usług opiekunek do dzieci zapraszamy rodziców jednego dziecka, rodzeństwa, a także grupy dzieci – wspólnie omówimy wszystkie szczegóły!

niania zaopiekuje się waszym dzieckiem